Bizden haberler

Yüzyılların eskitemediği mavi boya İndigo March 30 2016, 0 Yorumlar

İndigo insanların çok eski çağlardan bu yana ipleri, dokumaları boyamada kullandığı doğal boyalardan biri. Eşsiz bir mavi renk veren bu boya günümüzde hâlâ dünyanın birçok farklı bölgesinde kullanılıyor. Boyanın dünyada ilk olarak üretildiği yerinse Hindistan olduğu düşünülüyor. Çeşitli doğal kaynaklardan üretilen bu boya en çok bir baklagil türü olan Indigofera tinctoria adlı bitkiden üretiliyor. Bu bitki yıllardır Eskil’in koleksiyonlarına da renk kattı. Ürünlerimiz arasında indigoyla boyanmış el dokuması ve el baskılı kumaşlardan tasarladığımız giysiler her zaman yer aldı. Geçmişi çok eskilere uzanan bu boyanın tadını siz değerli müşterilerimizle birlikte çıkarmaya hâlâ devam ediyoruz.


Ajrak blok baskı kumaşlar March 30 2016, 0 Yorumlar

Binlerce yıl öncesine dayanan Pakistan ve Hindistan'a özgü ajrak blok baskı kumaşlar yaz koleksiyonumuzda...
İndigo mavi, alizarin kırmızı ve nar kabuğundan elde edilen sarı ve tonları kumaşlarda kullanılan ana renkler... Kumaşların desenleri, birçok aşamada gerçekleştirilen boyama ve blok uygulamaları sonucunda oluşuyor. Her aşamanın ardından oluşan sınırsız sayıda motifin ana desene olan yolculuğu bu kumaşların büyülü güzelliğinin temel nedeni.


Ürünlerimizde sıklıkla kullandığımız bir kumaş türü daha: Dastar bezi April 19 2015, 0 Yorumlar

Dastar bezi Muğla'nın Fethiye ilçesinin Üzümlü beldesinde üretilen pamuk ya da ipekten dokunan bir kumaş çeşidi. Eskiden kalma el tezgâhlarında dokunan bu kumaş çeşidini biz de giysilerimizde sıklıkla kullanıyoruz.


Hindistan'dan özel bir dokuma: Khadi April 01 2015, 0 Yorumlar

Khadi sizin için tasarladığımız giysilerde sıklıkla kullandığımız kumaşlardan biri. Elde dokunan bu kumaşın iplikleri de elde eğiriliyor. Çoğunlukla pamuktan üretilen bu kumaş yazın serin, kışın da sıcak tutma özelliğine sahip.

Esintide saf ipek doku. March 12 2015, 0 Yorumlar


Bluzlerimizden... March 04 2015, 0 Yorumlar


Aşk February 13 2015, 0 Yorumlar


Kar... Ankara... Yeni ürünlerimiz... February 11 2015, 0 Yorumlar


Sevgililer Günü İçin... February 10 2015, 0 Yorumlar

www.eskil.com.tr


Eskil aşkı... February 09 2015, 0 Yorumlar

Eskil aşkı... Yirmi iki yıldır bizimle birlikte olan müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizle...


Bir Eskil Klasiği February 05 2015, 0 Yorumlar

     

İşte Eskil'in klasikleşmiş ürünlerinden biri...


Haydi Beş Taş Oynamaya February 05 2015, 0 Yorumlar

Çocukluğumuzda ne çok oynardık. O tadı yeniden yakalayalım diye düşündük ve sizin için beş taş oynayabileceğiniz setler hazırladık. Haydi yeniden beş taş oynamaya...